Author: Admin

Pse i nevojitet Enverizmi kësaj qeverie 0

Pse i nevojitet Enverizmi kësaj qeverie

Gjergj Erebara Në vitin 2009, një kabllogramë e Ambasadës Amerikane konkludon me elegancë se Sali Berisha, në prag të zgjedhjeve të atij viti, kishte zgjedhur argumentin e antikomunizmit për të zëvendësuar antikorrupsionin. Kishte arsye...

Frika nga populli 0

Frika nga populli

Tashmë po qartësohet si ide që arrestimi i Fullanit, zyrtari më i lartë i arrestuar prej shumë dhe shumë kohësh, erdhi si pasojë e presionit publik. Jo vetëm kaq, por klika politike dhe zëdhënësit...

Një hile banale për shpëtimin e Fullanit 0

Një hile banale për shpëtimin e Fullanit

Spartak Braho, ushtari i Metës, deshi të vriste sot me një gurë, dy zogj. E para, desh të shprehte shqetësimin e tij për vjedhjen në Bankën e Shqipërisë. E dyta, synoi të shantazhojë tre...

1

Protestë te padroni i Fullanit, jo te Fullani!

Kësaj here duket se mjafton vetëm zemërimi i shqiptarit të zakonshëm i shprehur në median sociale për t’i shkaktuar panik qeverisë. Pak ditë pas shpërthimit të skandalit të vjedhjes së vazhdueshme për katër vjet...

Hakerat mposhtin qeverine dhe ofrojne opoziten e vertete 0

Hakerat mposhtin qeverine dhe ofrojne opoziten e vertete

Mesazhi i hakerave shqiptare SE PARI DUAM TE UROJME FESTEN E BAJRAMIT TE GJITHE SHQIPTAREVE QOFSHIN KETA MUSLIMANE, BEKTASHINJ, KATOLIKE, ORTODOKSE, EVANGJELISTE ETJ SEPSE SHQIPTARET JANE TE GJITHE TE BASHKUAR NE RASTE TE TILLA!