Category: Aktualiteti

1

Protestë te padroni i Fullanit, jo te Fullani!

Kësaj here duket se mjafton vetëm zemërimi i shqiptarit të zakonshëm i shprehur në median sociale për t’i shkaktuar panik qeverisë. Pak ditë pas shpërthimit të skandalit të vjedhjes së vazhdueshme për katër vjet...

Hakerat mposhtin qeverine dhe ofrojne opoziten e vertete 0

Hakerat mposhtin qeverine dhe ofrojne opoziten e vertete

Mesazhi i hakerave shqiptare SE PARI DUAM TE UROJME FESTEN E BAJRAMIT TE GJITHE SHQIPTAREVE QOFSHIN KETA MUSLIMANE, BEKTASHINJ, KATOLIKE, ORTODOKSE, EVANGJELISTE ETJ SEPSE SHQIPTARET JANE TE GJITHE TE BASHKUAR NE RASTE TE TILLA!

0

Ky është mjeshtri i propagandës së Putinit

John Lloyd, Reuters Popullariteti i presidentit të Rusisë Vladimir Putin ka lulëzuar në shtëpi pas aksioneve të tij në Ukrainë falë ndikimit që dha ndërhyrja e tij. Gëzimi që pasoi pushtimin e Krimesë nga...

1

Kur populli është i vetëm

  Xhabyni Përpos Papës në botë ekziston edhe një tjetër person i cili flet ex cathedra ky është kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili ndryshe flet nga selia e partisë dhe ndryshe...

Qeveria e Shqipërisë dështon të mbajë premtimet për ish-të përndjekurit 0

Qeveria e Shqipërisë dështon të mbajë premtimet për ish-të përndjekurit

Gjergj Erebara, BIRN Qeveria e Shqipërisë ka propozuar në parlament një ndryshim në ligjin për kompensimin financiar të ish të burgosurve të regjimit komunist, por ndryshimet e propozuara nuk përmbushin asnjë nga premtimet elektorale...