Category: Ruritania news agency

50 kravatat dhe 15 kostumet e kryeministrit 0

50 kravatat dhe 15 kostumet e kryeministrit

Në raportin e Levizjes Mjaft! për arritjet e qeverisë theksohej se njëra nga arritjet ishte ulja me rreth 40 000 lekë të taksave për rrogëtarët e vegjël deri në 150 000 lekë në muaj....

Lajmet johistorike të javës 0

Lajmet johistorike të javës

  Ministri i Mbrendshëm Sajmir Tahiri deklaroi se një operacion policor që solli arrestimin e babait të tij për kontrabandë ilaçesh, mbetet në thelb një operacion i suksesshëm, pavarësisht se ka ende “nevojë për...

Analisti sipas Çabejt 0

Analisti sipas Çabejt

Shkolla e Natës analist m. “ai që, kundrejt një shpërblimi, kallzon problemet e shoqërisë në një studjo televizive”; analistikë f. “puna e analistit”. “anal” mb. “fokusi i punës së analistit” G. Wolff fq.143, konceptin...

Zbardhet plani sekret i Laurës për regjimin e vizave 0

Zbardhet plani sekret i Laurës për regjimin e vizave

Një dokument i fshehtë i zbuluar te një shitës antikuarësh te tregu i biçikletave zbulon një komplot rajonal për krijimin e një regjimi vizash për qytetin e Tironës. Plani i detajuar përfshin katër pika.

Breaking News: Shqipëria proteston para SHBA-së për përgjimet 1

Breaking News: Shqipëria proteston para SHBA-së për përgjimet

Tiranë, 24 Tetor 2013 – Ruritania News Agency Qeveria shqiptare mësohet se ka thirrur ambasadorin amerikan në Tiranë për t’i dorëzuar një notë formale proteste për shkak se udhëheqësit shqiptarë janë nga të paktit...

0

Shpërthen lufta civile në Tiranë

Ruritania News Agency – 19 tetor 2013 Tiranë – Ndërsa qytetarët e papërgjegjshëm të këtij vendi qenë duke rrëkëllyer birra pas birrash nëpër klubet e natës, në periferi të Tiranës shpërtheu ajo që ia...

Lajmet e ditës si nuk i keni parë kurrë, edicioni i mbrëmjes 12 shtator 2013 0

Lajmet e ditës si nuk i keni parë kurrë, edicioni i mbrëmjes 12 shtator 2013

Buletini ditor i lajmeve në Ruritani 12 shtator 2013 Ruritania News Agency Partia Socialiste hapi një konkurs sot për lavdëruesin më të goditur të programit të saj qeverisës. Pas komenteve negative të facebook-istëve të...

Lajmet e ditës si nuk i keni parë kurrë, edicioni i mbrëmjes 0

Lajmet e ditës si nuk i keni parë kurrë, edicioni i mbrëmjes

Ruritania News Agency 11 Shtator 2013 Deputeti Sali Berisha u ndje shumë i bezdisur sot nga ideja që do t’i duhej të qëndronte në Kuvend për tre orë pa e hapur gojën. “Ku jam...

Buletini i lajmeve: Tre burra, tre ndihmës burra dhe një grua 0

Buletini i lajmeve: Tre burra, tre ndihmës burra dhe një grua

Një burrë bëri sot një status në Twitter. Ai tha se ndjehet shumë i lumtur sepse ka takuar një burrë tjetër.