Shampo kundër morrave për krerët e federatës së Futbollit

1381375_10151646807246356_1989199762_nRuritania News agency – Lajmet që nuk jepen në lajme

Tifozët e Tironës nuk e kanë tretur lehtë humbjen përballë Partizanit javën e kaluar në stadiumin kombëtar Qemal Stafa. Pas ankesave për arbitrim të pandershëm të ndeshjes dhe akuzave kundër Federatës Shqiptare të Futbollit, aksioni i fundit i Tirona Fanatics është t’i dërgojnë dy krerëve të Federatës me anë të Posta Shqiptare, nga një shishe shampo kundër morrave secilit.

Përplasja

Mosmarrëveshjet nisën një javë më parë kur u zhvillua derbi Partizani – Tirana, për herë të parë pas shumë kohësh. Tifozët e Tiranës qenë shumë më të tepërt në numër, ndërsa policia nuk lejoi një pjesë të tyre me argumentimin se te gjysma e stadiumit e caktuar për ta nuk kishte më vende ndërsa gjysma tjetër që qe gati e gjitha bosh, nuk lejohej se qe e rezervuar për tifozët inekzistentë të Partizanit.

Pastaj ndeshja përfundoi me rezultatin 0 me 1, ndërsa Tirana u ankua publikisht për faktin se arbitri Lorenc Jemini mbajti me hatër Partizanin në shumë raste. Në Facebook, tifozët e Tiranës iu referuan ndeshjes thjeshtë si Morri – Tirana 1 me 0. Nevil Dede e komentoi ndeshjen në këtë mënyrë: Turp i Federatës. Drejtusit e Partizanit punojnë edhe në FSHF. Disa njerez në Federatë kanë zon morra”.

Federata vari turinjtë nga kjo puna e morrave më shumë se sa nga akuzat për njëanësi e konflikt interesi.

Varjes së turinjve prej tyre iu përgjigjën tifozat e Tirona Fanatics, të cilët, siç shihet në foto, bënë dhuratë dy shampo speciale kundër morrave të markës Pedacet, një për Armando Dukën dhe një për Lorenc Jeminin.

You may also like...