Category: Ditari

Ditari, duhani shkakton luftë 0

Ditari, duhani shkakton luftë

Komentet nga të gjitha anët ndaj shkrimit të Fatos Lubonjës për Ramush Haradinajn, veccanërisht zemërimi i shprehur ndaj Lubonjës, më kujtojnë një shprehje të Bertold Breht: Mjerë ai popull që ka nevojë për heronj....

Një copë e fundit parku kthehet në beton me lejen e Lulzim Bashës 0

Një copë e fundit parku kthehet në beton me lejen e Lulzim Bashës

Në historinë e Shqipërisë njihet metoda e shtyrjes së gardhit në oborrin e komshiut. Në kohët kur gardhet ishin prej shkurresh, këto të fundit priteshin nga brenda duke krijuar si pa dashje një hapësirë...

Shqësimi i ditës, a do të jetë PKDSH aleate në qeveri? 0

Shqësimi i ditës, a do të jetë PKDSH aleate në qeveri?

1 korrik 2013 – Çështja më e debatuar këtë ditë është pyetja se a do të jetë një parti e vogël dhe e panjohur më parë, Partia Kristian Demokrate e Shqipërisë, pjesë e qeverisë...

Fillon kënga: fajin e ka paraardhësi 0

Fillon kënga: fajin e ka paraardhësi

30 qershor 2013 – Ditari – Në disa komente publike aktivistët dhe politikanët e së majtës po duket se kanë filluar fushatën propagandistike për të mbrojtur veten nga mosrealizimi i premtimeve të tyre të bollshme...

0

SHTETI QË NUK I PËLQEN KRYEMINISTRIT

Gjergj Erebara Në serinë e shumë shashkave që hedh çdo ditë për të harruar problemet reale të vendit, Kryeministri Sali Berisha iu drejtua gazetarëve pak ditë më parë, për të thënë se nuk i...

0

DIZINFORMATORË ME KOHË TË PLOTË

Partitë politike po krijojnë ushtritë e komentuesve të internetit për propagandën e vet Gjergj Erebara I kam pasur prej kohësh zët komentet e lexuesve nëpër shkrime. Shumica prej tyre nuk e kanë kulturën e...