Author: Admin

Sekretari i partisë dhe seksi, një histori që përsëritet 0

Sekretari i partisë dhe seksi, një histori që përsëritet

Kam patur fatkeqësinë të lexoj një studim të Ikonomi dheWoodcock “Imoraliteti në familje: Nxitja e ankesave të grave për të përforcuar pushtetin e partisë në revolucionin kulturor shqiptar” të botuar në numrin e fundit...

Një hile banale për shpëtimin e Fullanit 0

Një hile banale për shpëtimin e Fullanit

Spartak Braho, ushtari i Metës, deshi të vriste sot me një gurë, dy zogj. E para, desh të shprehte shqetësimin e tij për vjedhjen në Bankën e Shqipërisë. E dyta, synoi të shantazhojë tre...

1

Protestë te padroni i Fullanit, jo te Fullani!

Kësaj here duket se mjafton vetëm zemërimi i shqiptarit të zakonshëm i shprehur në median sociale për t’i shkaktuar panik qeverisë. Pak ditë pas shpërthimit të skandalit të vjedhjes së vazhdueshme për katër vjet...

Hakerat mposhtin qeverine dhe ofrojne opoziten e vertete 0

Hakerat mposhtin qeverine dhe ofrojne opoziten e vertete

Mesazhi i hakerave shqiptare SE PARI DUAM TE UROJME FESTEN E BAJRAMIT TE GJITHE SHQIPTAREVE QOFSHIN KETA MUSLIMANE, BEKTASHINJ, KATOLIKE, ORTODOKSE, EVANGJELISTE ETJ SEPSE SHQIPTARET JANE TE GJITHE TE BASHKUAR NE RASTE TE TILLA!

0

Ky është mjeshtri i propagandës së Putinit

John Lloyd, Reuters Popullariteti i presidentit të Rusisë Vladimir Putin ka lulëzuar në shtëpi pas aksioneve të tij në Ukrainë falë ndikimit që dha ndërhyrja e tij. Gëzimi që pasoi pushtimin e Krimesë nga...

Regjistrimi i celularëve në Shqipëri shkakton frikë për përgjime 0

Regjistrimi i celularëve në Shqipëri shkakton frikë për përgjime

Deputetë të opozitës dhe aktivistë kanë kritikuar vendimin e qeverisë për të detyruar përdoruesit e celularëve të regjistrojnë kodet IMEI si një mënyrë që i jep mundësi qeverisë të përgjojë komunikimet elektronike Gjergj Erebara...